DFE2HCAHR47MJ0L
DigiKey Part Number
490-18393-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-18393-1-ND - Cut Tape (CT)
490-18393-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DFE2HCAHR47MJ0L
Description
FIXED IND 470NH 4.5A 25 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
470 nH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 4.5 A 25mOhm Max 1008 (2520 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DFE2HCAHR47MJ0L Models
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
25mOhm Max
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
1008
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)
Current - Saturation (Isat)
5.1A