BLM18KG260JH1D
DigiKey Part Number
490-14026-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-14026-1-ND - Cut Tape (CT)
490-14026-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BLM18KG260JH1D
Description
FERRITE BEAD 26 OHM 0603 1LN
Detailed Description
26 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 4A 7mOhm
EDA/CAD Models
BLM18KG260JH1D Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
7mOhm
Manufacturer
Murata Electronics
Ratings
AEC-Q200
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Height (Max)
0.030" (0.75mm)
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Impedance @ Frequency
26 Ohms @ 100 MHz
Base Product Number
Current Rating (Max)
4A