BLM03HG601SN1D
DigiKey Part Number
490-5626-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-5626-1-ND - Cut Tape (CT)
490-5626-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BLM03HG601SN1D
Description
FERRITE BEAD 600 OHM 0201 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
600 Ohms @ 100 MHz 1 Ferrite Bead 0201 (0603 Metric) 150mA 1.6Ohm
EDA/CAD Models
BLM03HG601SN1D Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
1.6Ohm
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Height (Max)
0.013" (0.33mm)
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Impedance @ Frequency
600 Ohms @ 100 MHz
Base Product Number
Current Rating (Max)
150mA