BLF03VK221SNGD
DigiKey Part Number
490-BLF03VK221SNGDTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-BLF03VK221SNGDCT-ND - Cut Tape (CT)
490-BLF03VK221SNGDDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BLF03VK221SNGD
Description
FERRITE BEAD 220 OHM 0201 1LN
Detailed Description
220 Ohms @ 5 GHz 1 Ferrite Bead 0201 (0603 Metric) 800mA 155mOhm
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
155mOhm
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Height (Max)
0.013" (0.33mm)
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Impedance @ Frequency
220 Ohms @ 5 GHz
Base Product Number
Current Rating (Max)
800mA