BLF02RD331GNED
DigiKey Part Number
490-18091-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-18091-1-ND - Cut Tape (CT)
490-18091-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BLF02RD331GNED
Description
FERRITE BEAD 330 OHM 01005 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 Ohms @ 2.4 GHz 1 Signal Line Ferrite Bead 01005 (0402 Metric) 220mA 600mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
BLF02RD331GNED Models
Category
Current Rating (Max)
220mA
Manufacturer
Murata Electronics
DC Resistance (DCR) (Max)
600mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
01005 (0402 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Signal Line
Height (Max)
0.013" (0.32mm)
Number of Lines
1
Size / Dimension
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Impedance @ Frequency
330 Ohms @ 2.4 GHz