BLA31AG121SN4D
DigiKey Part Number
490-1000-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-1000-1-ND - Cut Tape (CT)
490-1000-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BLA31AG121SN4D
Description
FERRITE BEAD 120 OHM 1206 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
120 Ohms @ 100 MHz 4 Ferrite Bead 1206 (3216 Metric), Array, 8 PC Pad 150mA 200mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
BLA31AG121SN4D Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
200mOhm
Manufacturer
Murata Electronics
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Package / Case
1206 (3216 Metric), Array, 8 PC Pad
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Height (Max)
0.039" (1.00mm)
Number of Lines
4
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Impedance @ Frequency
120 Ohms @ 100 MHz
Base Product Number
Current Rating (Max)
150mA