BU-3030-A-24-0
DigiKey Part Number
314-1071-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BU-3030-A-24-0
Description
TEST LEAD GATOR TO GATOR 24"
Detailed Description
24.0" (609.60mm) Alligator Clip, Insulated To Alligator Clip, Insulated Test Lead 300V 1 Lead, Black
Category
Cable Length
24.0" (609.60mm)
Wire Gauge
20 AWG
Voltage - Rated
300V
Current Rating (Amps)
10 A
Temperature Range
221°F (105°C)
In-Stock: 8
Check for Additional Incoming Stock
Alternate Color
TEST LEAD GATOR TO GATOR 24"
In-Stock: 37
Alternate Length
TEST LEAD GATOR TO GATOR 12"
In-Stock: 5
TEST LEAD GATOR TO GATOR 48"
In-Stock: 0
TEST LEAD GATOR TO GATOR 60"