MPL-SE4030-220
DigiKey Part Number
1589-MPL-SE4030-220TR-ND - Tape & Reel (TR)
1589-MPL-SE4030-220CT-ND - Cut Tape (CT)
1589-MPL-SE4030-220DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MPL-SE4030-220
Description
FIXED IND 22UH 1.3A 220 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µH Semi-Shielded Inductor 1.3 A 220mOhm Nonstandard, 2 Lead
Category
DC Resistance (DCR)
220mOhm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Series
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
Nonstandard, 2 Lead
Inductance
Size / Dimension
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)
Current - Saturation (Isat)
1.51A