MPL-SE2512-220
DigiKey Part Number
1589-MPL-SE2512-220TR-ND - Tape & Reel (TR)
1589-MPL-SE2512-220CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MPL-SE2512-220
Description
FIXED IND 22UH 700MA 1.05 OHM
Detailed Description
22 µH Semi-Shielded Inductor 700 mA 1.05Ohm Max Nonstandard, 2 Lead
Category
DC Resistance (DCR)
1.05Ohm Max
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Series
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)
Current - Saturation (Isat)
800mA