0039000040-12-B0
DigiKey Part Number
0039000040-12-B0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0039000040-12-B0
Description
12" PRE-CRIMP A2040 BLACK
Customer Reference
Detailed Description
Black 20 AWG Jumper Lead Pin to Cable (Round) Tin 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
20 AWG
Color
Black
Contact End
Pin to Cable (Round)
Base Product Number
Length
12.0" (304.8mm)
Additional Resources
In-Stock: 220
Check for Additional Incoming Stock
Alternate Color
12" PRE-CRIMP A2040 BLUE
In-Stock: 260
12" PRE-CRIMP A2040 BROWN
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP A2040 GREEN
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP A2040 ORANGE
In-Stock: 49
12" PRE-CRIMP A2040 RED
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2040 BLACK
3" PRE-CRIMP A2040 BLACK
4" PRE-CRIMP A2040 BLACK
5" PRE-CRIMP A2040 BLACK
6" PRE-CRIMP A2040 BLACK