0002061101-12-L9-D
DigiKey Part Number
0002061101-12-L9-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0002061101-12-L9-D
Description
12" PRE-CRIMP A2103 BLUE
Customer Reference
Detailed Description
Blue 18 AWG Jumper Lead Socket to Socket Tin 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
18 AWG
Manufacturer
Molex
Contact Finish
Tin
Series
Color
Blue
Packaging
Bulk
Contact Finish Thickness
20.0µin (0.51µm)
Part Status
Active
Number of Rows
1
Contact End
Socket to Socket
Number of Conductors
1
Length
12.0" (304.8mm)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Value Added Item
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
12" PRE-CRIMP A2103 BLACK
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP A2103 BROWN
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP A2103 GREEN
12" PRE-CRIMP A2103 ORANGE
12" PRE-CRIMP A2103 RED
Alternate Length
6" PRE-CRIMP A2103 BLUE
2" PRE-CRIMP A2103 BLUE
8" PRE-CRIMP A2103 BLUE
3" PRE-CRIMP A2103 BLUE
4" PRE-CRIMP A2103 BLUE