VBFZ-3590-S+
DigiKey Part Number
3157-VBFZ-3590-S+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VBFZ-3590-S+
Description
RF FILT BAND PASS 3.59GHZ INLINE
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.59GHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 1.3GHz Bandwidth 2.4dB Inline, SMA Connection, F and M
Category
Bandwidth
1.3GHz
Manufacturer
Mini-Circuits
Filter Type
Band Pass
Series
Insertion Loss
2.4dB
Packaging
Box
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Part Status
Active
Package / Case
Inline, SMA Connection, F and M
Frequency
3.59GHz Center
Size / Dimension
0.410" Dia x 0.410" L (10.41mm x 10.41mm)