TERM-50W-183S+
DigiKey Part Number
3157-TERM-50W-183S+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TERM-50W-183S+
Description
TERMINATION 50W, DC 18 GHZ, 50
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Terminator Coax Connector Plug, Male Pin SMA 50 Ohms
Category
Connector Type
Plug, Male Pin
Manufacturer
Mini-Circuits
Frequency - Max
18 GHz
Packaging
Box
Impedance
50 Ohms