HFCN-1320+
DigiKey Part Number
3157-HFCN-1320+TR-ND - Tape & Reel (TR)
3157-HFCN-1320+CT-ND - Cut Tape (CT)
3157-HFCN-1320+DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HFCN-1320+
Description
CER FILTER 3.2GHZ HIGH PASS
Detailed Description
3.2GHz Center High Pass Ceramic Filter 3.6 GHz 50Ohm 4-SMD, No Lead
Category
Bandwidth
3.6 GHz
Manufacturer
Mini-Circuits
Filter Type
High Pass
Package / Case
4-SMD, No Lead
Frequency
3.2GHz Center
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Impedance
50Ohm
Height (Max)
0.037" (0.94mm)