BFCV-2610+
DigiKey Part Number
3157-BFCV-2610+TR-ND - Tape & Reel (TR)
3157-BFCV-2610+CT-ND - Cut Tape (CT)
3157-BFCV-2610+DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BFCV-2610+
Description
CER FILTER 2.61GHZ BAND PASS
Detailed Description
2.61GHz Center Band Pass Ceramic Filter 1.22 GHz 50Ohm 1210 (3225 Metric), 4 PC Pad
Category
Insertion Loss
3.8dB
Package / Case
1210 (3225 Metric), 4 PC Pad
Frequency
2.61GHz Center
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Impedance
50Ohm
Height (Max)
0.059" (1.50mm)
Bandwidth
1.22 GHz