BFCN-5151+
DigiKey Part Number
3157-BFCN-5151+TR-ND - Tape & Reel (TR)
3157-BFCN-5151+CT-ND - Cut Tape (CT)
3157-BFCN-5151+DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BFCN-5151+
Description
CER FILTER 5.151GHZ BAND PASS
Detailed Description
5.151GHz Center Band Pass Ceramic Filter 2.32 GHz 50Ohm 1206 (3216 Metric), 4 PC Pad
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
BFCN-5151+ Models
Category
Insertion Loss
3dB
Package / Case
1206 (3216 Metric), 4 PC Pad
Frequency
5.151GHz Center
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Impedance
50Ohm
Height (Max)
0.055" (1.40mm)
Bandwidth
2.32 GHz