PIC24FJ128GB202-I/MM
DigiKey Part Number
PIC24FJ128GB202-I/MM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PIC24FJ128GB202-I/MM
Description
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 28QFN
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
PIC PIC® XLP™ 24F Microcontroller IC 16-Bit 32MHz 128KB (43K x 24) FLASH 28-QFN-S (6x6)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
PIC24FJ128GB202-I/MM Models
RAM Size
8K x 8
Packaging
Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
2V ~ 3.6V
Data Converters
A/D 9x10b/12b
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Core Size
16-Bit
Mounting Type
Surface Mount
Speed
32MHz