PIC18F47Q10-I/PT
DigiKey Part Number
PIC18F47Q10-I/PT-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PIC18F47Q10-I/PT
Description
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 44TQFP
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
PIC PIC® XLP™ 18Q, Functional Safety (FuSa) Microcontroller IC 8-Bit 64MHz 128KB (128K x 8) FLASH 44-TQFP (10x10)
EDA/CAD Models
PIC18F47Q10-I/PT Models
Packaging
Tray
RAM Size
3.53K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
1.8V ~ 5.5V
DigiKey Programmable
Not Verified
Data Converters
A/D 35x10b; D/A 1x5b
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Speed
64MHz