PIC16LF19197T-I/PT
DigiKey Part Number
PIC16LF19197T-I/PTTR-ND - Tape & Reel (TR)
PIC16LF19197T-I/PTCT-ND - Cut Tape (CT)
PIC16LF19197T-I/PTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PIC16LF19197T-I/PT
Description
IC MCU 8BIT 56KB FLASH 64TQFP
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
PIC PIC® XLP™ 16F Microcontroller IC 8-Bit 32MHz 56KB (32K x 14) FLASH 64-TQFP (10x10)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
RAM Size
4K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
1.8V ~ 3.6V
DigiKey Programmable
Not Verified
Data Converters
A/D 45x12b; D/A 1x5b
Oscillator Type
Internal
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Speed
32MHz