HSM8100JE3/TR13 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | HSM8100JE3/TR13 |
Description | DIODE SCHOTTKY 100V 8A DO214AB |
Manufacturer Standard Lead Time | 24 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Diode 100 V 8A Surface Mount DO-214AB |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | HSM8100JE3/TR13 Models |
Category | Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
Mfr | Current - Reverse Leakage @ Vr 500 µA @ 100 V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case |
Technology | Supplier Device Package DO-214AB |
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V | Operating Temperature - Junction -55°C ~ 175°C |
Current - Average Rectified (Io) 8A | Base Product Number |
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 780 mV @ 8 A |