DSA6111HA2B-050.0000VAO
DigiKey Part Number
150-DSA6111HA2B-050.0000VAO-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSA6111HA2B-050.0000VAO
Description
MEMS OSC., AUTOMOTIVE, LOW POWER
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
50 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.71V ~ 3.63V Standby (Power Down) 4-VFLGA
Category
Frequency Stability
±25ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Series
Current - Supply (Max)
3mA (Typ)
Supplier Device Package
4-VFLGA (1.6x1.2)
Frequency
Size / Dimension
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Function
Standby (Power Down)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.89mm)
Voltage - Supply
1.71V ~ 3.63V