DSA1223DL2-100M0000TVAO | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | DSA1223DL2-100M0000TVAO |
Description | MEMS OSC, AUTOMOTIVE, 100MHZ, LV |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 100 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 2.25V ~ 3.63V Enable/Disable 6-VDFN |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | DSA1223DL2-100M0000TVAO Models |
Category | Frequency Stability ±25ppm |
Mfr | Operating Temperature -40°C ~ 105°C |
Series | Current - Supply (Max) 32mA (Typ) |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q100 |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Base Resonator | Package / Case 6-VDFN |
Type | Supplier Device Package 6-VDFN (2.5x2) |
Frequency | Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
Function Enable/Disable | Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm) |
Output LVDS | Current - Supply (Disable) (Max) 5µA |
Voltage - Supply 2.25V ~ 3.63V |