DSA1221DL2-24M00000VAO
DigiKey Part Number
150-DSA1221DL2-24M00000VAO-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSA1221DL2-24M00000VAO
Description
MEMS OSC, AUTO, LVCMOS, 24MHZ, 2
Detailed Description
24 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 2.25V ~ 3.63V Enable/Disable 6-VDFN
Category
Frequency Stability
±25ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Series
Current - Supply (Max)
27mA (Typ)
Packaging
Tube
Supplier Device Package
6-VDFN (2.5x2)
Frequency
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Output
CMOS
Voltage - Supply
2.25V ~ 3.63V