MR8025E24B-FSR
DigiKey Part Number
1570-1363-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MR8025E24B-FSR
Description
FAN AXIAL 80X25MM 24VDC WIRE
Detailed Description
Fan Tubeaxial 24VDC Square - 80mm L x 80mm H Ball 67.0 CFM (1.88m³/min) 2 Wire Leads
Features
Auto Restart
Series
Noise
44.2dB(A)
Termination
2 Wire Leads
Size / Dimension
Square - 80mm L x 80mm H
Width
25.00mm
Current Rating (Amps)
0.200A
Air Flow
67.0 CFM (1.88m³/min)
Static Pressure
0.370 in H2O (92.2 Pa)