G9232X36B-FSR
DigiKey Part Number
1570-1661-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
G9232X36B-FSR
Description
FAN AXIAL 92X32MM 36VDC WIRE
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Fan Tubeaxial 36VDC Square - 92mm L x 92mm H Ball 68.0 CFM (1.90m³/min) 2 Wire Leads
Category
Fan Type
Mfr
Features
Thermal Overload Protector (TOP)
Series
Noise
44.0dB(A)
Packaging
Bulk
RPM
Part Status
Active
Termination
2 Wire Leads
Voltage - Rated
Approval Agency
CE, cUL, TUV, UL
Size / Dimension
Square - 92mm L x 92mm H
Weight
0.335 lb (151.95 g)
Width
32.00mm
Material - Frame
Polybutylene Terephthalate (PBT)
Air Flow
68.0 CFM (1.90m³/min)
Material - Blade
Static Pressure
0.330 in H2O (82.2 Pa)