MS168-10S
DigiKey Part Number
2333-MS168-10S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MS168-10S
Description
RF SHIELD 0.531"X0.661" SOLDER
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Shield Shield, 1-Piece 0.531" (13.50mm) X 0.661" (16.80mm) Non-Vented Solder
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MS168-10S Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Height - Overall
0.197" (5.00mm)
Manufacturer
Masach Tech Ltd.
Length - Overall
0.661" (16.80mm)
Series
Width - Overall
0.531" (13.50mm)