FL1P-22NA-1-R24V
DigiKey Part Number
458-1956-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FL1P-22NA-1-R24V
Description
LED PNL IND RED 29MM SRW TER
Detailed Description
LED Panel Indicator Red 35° 24V 20mA Screw Terminal
Category
Current
20mA
Panel Cutout Dimensions
0.87" (22.00mm)
Lens Size
29.00mm Dia
Millicandela Rating
1000 ~ 1500mcd
Lamp Color
Red
Viewing Angle
35°
Lens Color
Red
Voltage
24V