TPSMB30CA-VR
DigiKey Part Number
TPSMB30CA-VRTR-ND - Tape & Reel (TR)
TPSMB30CA-VRCT-ND - Cut Tape (CT)
TPSMB30CA-VRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPSMB30CA-VR
Description
TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO214AA
Detailed Description
48.4V Clamp 12.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMBJ)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TPSMB30CA-VR Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
12.4A
Mfr
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
30V
Voltage - Breakdown (Min)
33.3V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
48.4V