SZSMF4L58CAT3G
DigiKey Part Number
18-SZSMF4L58CAT3GTR-ND - Tape & Reel (TR)
18-SZSMF4L58CAT3GCT-ND - Cut Tape (CT)
18-SZSMF4L58CAT3GDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SZSMF4L58CAT3G
Description
TVS DIODE 58VWM 93.6VC SOD123F
Detailed Description
93.6V Clamp 4.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-123F
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
4.3A
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
AEC-Q101
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
58V
Voltage - Breakdown (Min)
64.4V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
93.6V