SRP1-CRDRL-010TC-N | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 5666-SRP1-CRDRL-010TC-N-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SRP1-CRDRL-010TC-N |
Description | SRP1-CR |
Datasheet | Datasheet |
Category | Output Type AC |
Mfr | Voltage - Input 4 ~ 32VDC |
Series | Voltage - Load 24 V ~ 240 V |
Packaging Bulk | Load Current 10 A |
Part Status Active | On-State Resistance (Max) 6.3 mOhms |
Mounting Type Chassis Mount | Termination Style Screw Terminal |
Relay Type Photo-Coupled Relay (Photorelay) | Operating Temperature -40°C ~ 70°C |