SM24CANB-02HTG
DigiKey Part Number
F6707TR-ND - Tape & Reel (TR)
F6707CT-ND - Cut Tape (CT)
F6707DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SM24CANB-02HTG
Description
TVS DIODE 24VWM 50VC SOT23-3
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
50V Clamp 10A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOT-23-3
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SM24CANB-02HTG Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Power - Peak Pulse
500W
Mfr
Power Line Protection
No
Series
Applications
CAN
Digi-Reel®
Capacitance @ Frequency
30pF @ 1MHz
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)
Type
Zener
Grade
Automotive
Bidirectional Channels
2
Qualification
AEC-Q101
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
24V (Max)
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Breakdown (Min)
26.7V
Package / Case
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
50V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
10A (8/20µs)