PSR071UL0450Z
DigiKey Part Number
5666-PSR071UL0450Z-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PSR071UL0450Z
Description
FUSE SQUARE 450A 1.3KVAC/1KVDC
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
450A 1.3 kVAC 1 kVDC Fuse Square Bolt Mount
Approval Agency
CE, cURus, UL
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Current Rating (Amps)
450A
Size / Dimension
2.843" L x 2.028" W x 2.264" H (72.20mm x 51.50mm x 57.50mm)