PSR070UL0200Z
DigiKey Part Number
5666-PSR070UL0200Z-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PSR070UL0200Z
Description
FUSE SQUARE 200A 1.3KVAC/1KVDC
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
200A 1.3 kVAC 1 kVDC Fuse Square Bolt Mount
Approval Agency
CE, cURus, UL
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Current Rating (Amps)
200A
Size / Dimension
2.811" L x 1.693" W x 1.929" H (71.40mm x 43.00mm x 49.00mm)