GTCA28-421M-R05-2
DigiKey Part Number
GTCA28-421M-R05-2TR-ND - Tape & Reel (TR)
GTCA28-421M-R05-2CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GTCA28-421M-R05-2
Description
GDT 420V 5KA 2 POLE THROUGH HOLE
Detailed Description
Gas Discharge Tube 420 V 5000A (5kA) ±20% 2 Pole Through Hole
Category
Tolerance
±20%
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Voltage - DC Spark Over (Nom)
420 V
Base Product Number
Impulse Discharge Current (8/20µs)
5000A (5kA)