GTCA28-152L-R03
DigiKey Part Number
GTCA28-152L-R03-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GTCA28-152L-R03
Description
GDT 1500V 3KA 2 POLE TH
Detailed Description
Gas Discharge Tube 1500 V 3000A (3kA) ±15% 2 Pole Through Hole
Category
Tolerance
±15%
Packaging
Tray
Voltage - DC Spark Over (Nom)
1500 V
Base Product Number
Impulse Discharge Current (8/20µs)
3000A (3kA)