HI0603R300R-10
DigiKey Part Number
240-HI0603R300R-10TR-ND - Tape & Reel (TR)
240-HI0603R300R-10CT-ND - Cut Tape (CT)
240-HI0603R300R-10DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HI0603R300R-10
Description
FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30 Ohms @ 100 MHz 1 Power, Signal Line Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 5A 10mOhm
Category
Current Rating (Max)
5A
DC Resistance (DCR) (Max)
10mOhm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Height (Max)
0.031" (0.80mm)
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Impedance @ Frequency
30 Ohms @ 100 MHz