CM3440Z171R-10
DigiKey Part Number
240-2463-2-ND - Tape & Reel (TR)
240-2463-1-ND - Cut Tape (CT)
240-2463-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CM3440Z171R-10
Description
CMC 20A 2LN 170 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 170 Ohms @ 100 MHz 20A DCR 1mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CM3440Z171R-10 Models
Category
Current Rating (Max)
20A
Manufacturer
Laird-Signal Integrity Products
DC Resistance (DCR) (Max)
1mOhm
Series
Voltage Rating - DC
100V
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Size / Dimension
0.335" L x 0.395" W (8.51mm x 10.00mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.413" (10.49mm)
Impedance @ Frequency
170 Ohms @ 100 MHz