CM2545X171R-10
DigiKey Part Number
240-2460-2-ND - Tape & Reel (TR)
240-2460-1-ND - Cut Tape (CT)
240-2460-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CM2545X171R-10
Description
CMC 10A 2LN 170 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 170 Ohms @ 100 MHz 10A DCR 10mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CM2545X171R-10 Models
Category
Current Rating (Max)
10A
Manufacturer
Laird-Signal Integrity Products
DC Resistance (DCR) (Max)
10mOhm
Series
Voltage Rating - DC
285V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Size / Dimension
0.448" L x 0.248" W (11.38mm x 6.30mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.400" (10.16mm)
Impedance @ Frequency
170 Ohms @ 100 MHz