CC2824E513R-10
DigiKey Part Number
240-2448-2-ND - Tape & Reel (TR)
240-2448-1-ND - Cut Tape (CT)
240-2448-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC2824E513R-10
Description
CMC 51UH 800MA 2LN 3.8 KOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
51 µH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 3.8 kOhms @ 50 MHz 800mA DCR 300mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CC2824E513R-10 Models
Category
Current Rating (Max)
800mA
Manufacturer
Laird-Signal Integrity Products
DC Resistance (DCR) (Max)
300mOhm
Series
Voltage Rating - DC
80V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Voltage Rating - AC
42V
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Filter Type
Signal Line
Mounting Type
Surface Mount
Number of Lines
2
Size / Dimension
0.295" L x 0.217" W (7.50mm x 5.50mm)
Impedance @ Frequency
3.8 kOhms @ 50 MHz
Height (Max)
0.150" (3.80mm)
Inductance @ Frequency
51 µH @ 100 kHz