W3A45C473KAT2A
DigiKey Part Number
478-11168-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-11168-1-ND - Cut Tape (CT)
478-11168-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
W3A45C473KAT2A
Description
CAP ARRAY 0.047UF 50V X7R 0612
Detailed Description
0.047µF Isolated Capacitor 4 Array 50 V X7R 1206 (3216 Metric)
Capacitance
0.047µF
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
50 V
Height - Seated (Max)
0.053" (1.35mm)