W3A43C104K4Z2A
DigiKey Part Number
478-W3A43C104K4Z2ATR-ND - Tape & Reel (TR)
478-W3A43C104K4Z2ACT-ND - Cut Tape (CT)
478-W3A43C104K4Z2ADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
W3A43C104K4Z2A
Description
CAP ARRAY 0.10UF 25V X7R 0612
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1µF Isolated Capacitor 4 Array 25 V X7R 1206 (3216 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
W3A43C104K4Z2A Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Number of Capacitors
4
Manufacturer
KYOCERA AVX
Circuit Type
Isolated
Series
Temperature Coefficient
X7R
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Capacitance
0.1µF
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Tolerance
±10%
Supplier Device Package
0612 (1632 Metric)
Voltage - Rated
25 V
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Dielectric Material
Ceramic
Height - Seated (Max)
0.053" (1.35mm)