W3A43C104K4Z2A | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | W3A43C104K4Z2A |
Description | CAP ARRAY 0.10UF 25V X7R 0612 |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.1µF Isolated Capacitor 4 Array 25 V X7R 1206 (3216 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | W3A43C104K4Z2A Models |
Category | Number of Capacitors 4 |
Manufacturer KYOCERA AVX | Circuit Type Isolated |
Series | Temperature Coefficient X7R |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Capacitance 0.1µF | Package / Case 1206 (3216 Metric) |
Tolerance ±10% | Supplier Device Package 0612 (1632 Metric) |
Voltage - Rated 25 V | Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
Dielectric Material Ceramic | Height - Seated (Max) 0.053" (1.35mm) |