VCH4AG150R4MATWA
DigiKey Part Number
478-5763-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-5763-1-ND - Cut Tape (CT)
478-5763-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VCH4AG150R4MATWA
Description
VARISTOR 135V 0402
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
135 V Varistor 1 Circuit Surface Mount, MLCV 0402 (1005 Metric)
Category
Number of Circuits
1
Manufacturer
KYOCERA AVX
Capacitance @ Frequency
0.47 pF @ 1 MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C (TA)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount, MLCV
Maximum DC Volts
15 V
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Varistor Voltage (Typ)
135 V