VCASH4AG160R8MATWA | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | VCASH4AG160R8MATWA |
Description | VARISTOR 125V 0402 |
Manufacturer Standard Lead Time | 15 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 125 V Varistor 1 Circuit Surface Mount, MLCV 0402 (1005 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Capacitance @ Frequency 0.8 pF @ 1 kHz |
Manufacturer KYOCERA AVX | Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA) |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Grade Automotive |
Part Status Active | Qualification AEC-Q200 |
Maximum DC Volts 16 V | Mounting Type Surface Mount, MLCV |
Varistor Voltage (Typ) 125 V | Package / Case 0402 (1005 Metric) |