KT1612A26000AAW18TBL
DigiKey Part Number
478-KT1612A26000AAW18TBLTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KT1612A26000AAW18TBLCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KT1612A26000AAW18TBLDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KT1612A26000AAW18TBL
Description
1.65X 1.25X0.55MM SIZE 26MHZ, +/
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
26 MHz TCXO Clipped Sine Wave Oscillator 1.8V Amplitude Control 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
KT1612A26000AAW18TBL Models
Category
Voltage - Supply
1.8V
Mfr
Frequency Stability
±500ppb
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
2mA
Part Status
Active
Ratings
AEC-Q200
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
4-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.065" L x 0.049" W (1.65mm x 1.25mm)
Function
Amplitude Control
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)