KGM21NR71H104JM | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | KGM21NR71H104JM |
Description | CAP CER 0.1UF 50V X7R 0805 |
Manufacturer Standard Lead Time | 14 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.1 µF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | KGM21NR71H104JM Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Capacitance | Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm) |
Tolerance ±5% | Thickness (Max) 0.039" (1.00mm) |