KGM15AR72A103KT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | KGM15AR72A103KT |
Description | CAP CER 10000PF 100V X7R 0603 |
Manufacturer Standard Lead Time | 14 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10000 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | KGM15AR72A103KT Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Capacitance | Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm) |
Tolerance ±10% | Thickness (Max) 0.035" (0.90mm) |