KGM15ACG1H102JT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | KGM15ACG1H102JT |
Description | CAP CER 1000PF 50V C0G/NP0 0603 |
Manufacturer Standard Lead Time | 14 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1000 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | KGM15ACG1H102JT Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Capacitance | Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm) |
Tolerance ±5% | Thickness (Max) 0.035" (0.90mm) |