AR215A102J4R
DigiKey Part Number
478-5109-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AR215A102J4R
Description
CAP CER 1000PF 50V NP0 RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1000 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
EDA/CAD Models
AR215A102J4R Models
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.200" (5.08mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated
Lead Style
Formed Leads - Kinked
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C