AR205F334K4R
DigiKey Part Number
478-5097-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AR205F334K4R
Description
CAP CER 0.33UF 50V X8R RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.33 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X8R Radial
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
AR205F334K4R Models
Category
Ratings
AEC-Q200
Mfr
Applications
Series
Mounting Type
Packaging
Bulk
Package / Case
Radial
Part Status
Active
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.200" (5.08mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)
Voltage - Rated
Lead Style
Straight
Temperature Coefficient
Base Product Number
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C